تبلیغات
باید دانست - مكانیسم «عشق به حیات» در مغز انسان‌ها
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
یکشنبه 31 مرداد 1389

مكانیسم «عشق به حیات» در مغز انسان‌ها

   نوشته شده توسط: omid    نوع مطلب :دانستنی‌های جالب ،


 

نورولوژیست‌ها آنچه را كه تحت عنوان مكانیسم مغزی «حیات مغز» توصیف می‌شود، كشف كرده‌اند كه محققان را به بررسی جنبه درخشان حیات حتی زمانی كه انسان با افكار مرگ و میر مواجه می‌شود، تشویق می‌كند.

 

شیهوی هان محقق دانشگاه پكینگ در چین فعالیتی را در مناطق مغزی شناسایی كرده است كه به طور طبیعی با احساسات منفی مقابله می‌كند و به واسطه آن خودآگاهی انسان در مواقعی كه ما ایده‌های مربوط به مرگ را پردازش می‌كنیم، سركوب می‌شود.

 

در این بررسی ، محققان 20 داوطلب را در حین نمایش واژه های مربوط به مرگ مثل قبرستان و تابوت بر روی صفحه نمایش تحت اسكن مغزی ام آر آی قرار دادند و نتایج آن را بررسی كردند. واژه‌های خنثی و منفی هم در این آزمایش نشان داده شدند.

 

 

 بدیهی بود كه واژه‌های مرتبط با مرگ نواحی‌ای از مغز را فعال می‌كردند كه تاكنون برای پردازش ملاحظات ناخوشایند و تهدید كننده شناخته شده‌اند، اما جالب‌تر این بود كه این واژه‌ها با فعالیت كمتر مغز در دو منطقه به نام‌های اینسولا و سینگولیت میانی توام شدند.

 

گفتنی است،  اینسولا با احساس خودآگاهی نسبت به احساسات و حركات مرتبط است. این تحقیق توجیه می‌كند كه چرا ما می توانیم احساسات خود را نسبت به مرگ سركوب كنیم، با وجودی كه به وقوع آن علم داریم. این تحقیق در دانشگاه واترلو كانادا انجام شده است.


برچسب ها: عشق به حیات ،