تبلیغات
باید دانست - Rapidshare چیست و چگونه می توان از آن دانلود نمود؟
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده


Rapidshare چیست
و چگونه می توان از آن دانلود نمود؟

سایت Rapidshare.com یکی از بزرگ ترین سایت های دنیاست که در کشور سوئیس استقرار دارد و پیش از این بر روی سایت Rapidshare.de فعالیت می کرد. اساس کار این سایت ارائه فضا برای کسانی است که مایلند فایل های خود را در جایی قرار دهند (Upload کنند) تا سایرین بتوانند دانلود کنند. Upload در این سایت کاملاً رایگان و بدون هزینه است و حجم هر فایل نباید بیش از ۱۰۰ مگابایت باشد. اما دانلود از این سایت تا یک حدی رایگان و بیش از آن مستلزم پرداخت مبلغی پول می باشد.
شاید سوال پیش آید که چرا برای Upload هزینه ای در نظر گرفته نشده ولی برای Download مبلغی تعیین شده است. باید بدانید که در سراسر دنیا گران ترین هزینه در کارهای مرتبط با اینترنت هزینه ترافیک پهنای باند است. وقتی شما فایلی را Upload می کنید از پهنای باند شما استفاده می شود پس دلیلی ندارد که به کسی پولی بپردازید به جز شرکتی که به شما اینترنت ارائه می کند که این کار را یا با خرید اکانت برای سرویس های Dial Up و یا پرداخت فیش ماهانه برای سرویس های ADSL انجام می دهید. پس لزومی هم ندارد برای استفاده از سیستم Upload در Rapidshare هزینه ای بپردازید اگر چه در حال اشغال کردن فضای Server این سایت هستید.
اما این سایت برای جمع کردن کاربران بیشتر از سراسر دنیا این فضا را رایگان در اختیار می گذارد. اما هنگامی که در حال Download از سایت Rapidshare هستید در حال ایجاد ترافیک در پهنای باند این سایت می باشید ، همان مسئله پر هزینه در اینترنت. گذشته از هزینه دار بودن ، باید توجه داشت که اگر ترافیک یک سایت از حد مجاز بیشتر رود باعث فرو ریختن آن Server خواهد شد. برای اینکه این ترافیک به شکل وحشتناکی بالا نرود سایت Rapidshare اقدام به حرکتی کرده است که موجب نارضایتی کاربران رایگان شده است. بدین شرح که اگر شما با توجه به سرعتی اینترنت خود یک فایل مثلاً ۱۰۰ مگابایتی را در طول زمان یک ساعت و نیم دانلود می کنید بعد از دانلود به اندازه دو برابر این زمان به شما اجازه دانلود داده نخواهد شد.
یعنی شما تا سه ساعت آینده هیچ فایلی از این سایت نمی توانید دریافت کنید که البته گاهی اینزمان بسته به سیاست های این سایت تغییر می کند. بعضی فایل های بزرگ مانند نرم افزارها ، فیلم ها و بازی ها در ۱۰۰ مگابایت خلاصه نمی شوند و گاهی به بیش از ۸۰۰۰ مگابایت (۸ گیگابایت) هم می رسند. پس آنها را به تکه های ۱۰۰ مگابایتی تقسیم کرده اند. مثلاً یک بازی ۴ گیگابایتی به ۴۰ قسمت تقسیم می شود. فرض کنید یک قسمت را دانلود کردید. حالا به ازای هر فایل باید سه ساعت انتظار بکشید. همین امر بسیاری را از این سایت دل زده کرده است. اما برای کسانی که مبلغ تعیین شده از سوی این سایت را پرداخت می کنند و جزء کاربران غیر رایگان این سایت هستند این محدودیت زمانی بر داشته می شود و می توانند به محض اینکه دانلود یک فایل تمام شد فایل بعدی را شروع به دانلود کنند. این مبلغ تقریباً سالی یکصد هزار تومان برآورد می شود که برای کسانی که با اینترنت و دانلود سر و کار دارند واقعاً مبلغ ناچیزی است.
از آنجا که ایرانیان موجوداتی هستند که برای گذر نکردن از راه منطقی همیشه به دنبال راه میانبـُر هستند مدتهاست که می اندیشند چه ترفندی به کار ببرند که این سایت را که از روی IP Address به شناسایی کاربرانش می پردازد دور بزنند و با انجام ترفندهایی این محدودیت زمانی را بردارند که عملاً تاکنون ناموفق بوده اند.
کاربران اینترنت Dial Up یا همان اینترنت کم سرعت نمی توانند به راحتی با Rapidshare مبارزه کنند. زیرا هر بار که Disconnect می شوند و دوباره Connect می شوند از طرف شرکت ارائه دهنده اینترنتشان یک IP Address جدید نمی گیرند. اما کاربران اینترنت ADSL با سرعت های ۱۲۸ به بالا پر فشار ترین کاربرانند. شبکه هایی که این نوع اینترنت را ارائه می کنند با هر بار Disconnect شدن و خروج مودم از برق به مدت حداقل ۱۵ دقیقه و سپس Connect شدن شما ، یک IP Address جدید برای شما تعریف می کنند پس به راحتی می توان مدت زمان معتلی را کاهش داد. بسیاری هم دنبال راه های متعددی برای مبارزه با این سایت گشتند. نرم افزارهای تغییر دهنده IP را جستجو کرده و به کار گرفتند. مثلاً Hide IP یکی از آنهاست. ولی اینجا هم با مشکلی برخوردند. این نرم افزار را که فقط شما از آن استفاده نمی کنید ، هزاران کاربر در سراسر دنیا ، همزمان در حال استفاده از آن هستند. پس این IP هم که به صورت اشتراکی (Share) از آن استفاده می شود فایده ندارد و شناسایی می شود. بنابراین می توان گفت راه قطعی برای حذف کامل محدودیت زمانی برای این سایت وجود ندارد و شما فقط با خارج کردن Modem خود به مدت حداقل ۱۵ دقیقه و اتصال مجدد ، یک IP جدید دریافت کرده و مدت زمان انتظار را کاهش دهید.