تبلیغات
باید دانست - داشتن رژیم غذایی کم گوشت رمز داشتن عمر طولانی است
با کلیک روی ستاره یک امتیاز به این مطب بده
سه شنبه 17 آذر 1388

داشتن رژیم غذایی کم گوشت رمز داشتن عمر طولانی است

   نوشته شده توسط: omid    نوع مطلب :پزشکی‌ و سلامت ،

داشتن رژیم غذایی کم گوشت رمز داشتن عمر طولانی است
محققان با تاکید بر اینکه داشتن رژیم غذایی گیاهی می تواند رمز طولانی شدن عمر باشد، می گویند کاهش مصرف پروتئین خاصی که در ماهی، گوشت قرمز و برخی دانه های مغزدار موجود است می تواند روند پیری را کند کرده و عمر را افزایش دهد.
به گزارش تایم او ایندیا محققان انگلیسی با انجام یک سری آزمایش ها بر روی پشه میوه، دریافتند تغییر مخلوطی از اسید های آمینه در رژیم غذایی می تواند طول دوره زندگی را تحت تاثیر قرار دهد.
این پژوهش نشان داد که یک اسید آمینه خاص بنام متیونین مهمترین نقش را دراین زمینه ایفا می کند.
وجود متیونین برای شکل گیری تمامی پروتئین ها ضروری است. این پروتئین بطور طبیعی در غذاهایی مانند ماهی و گوشت قرمز و همچنین دانه های کنجد و مغز گندم به وفور موجود است.
اگرچه پشه ها و انسانها بسیار با هم متفاوتند اما محققان می گویند این تاثیرات احتمالا در گستره وسیعی از گونه های جانوری از جمله انسان مشاهده می شود.
این گروه از دانشمندان معتقدند که با کاهش مصرف غذاهایی که حاوی این پروتئین هستند ،می توان بدون نیاز به کاهش میزان مصرف غذا، عمر طولانی تری داشت.
رمز عمر طولانی کاهش این پروتئین خاص و نه تمامی مواد کالری دار است. اگرچه ژن های انسان ها حدود چهار برابر ژنهای پشه میوه است اما هر دوی اینها ژنهایی با عملکرد زیست شناختی مشابهی دارند.
دکتر متیو پایپر از موسسه سلامت کهنسالی در کالج دانشگاه لندن می گوید:با وجود آنکه این مطالعات بر روی پشه ها انجام شده، آزمایش بر روی موشها نیز به نتایج مشابهی رسید. اگر این تحقیقات بر روی انسان ها نیز انجام شود نتیجه مشابهی دست خواهد داد و پیام آن اجتناب از مصرف زیاد مواد غذایی دارای متیونین برای داشتن عمر طولانی است.
تحقیقاتی که پیش از این انجام شده، نشان داده بود که کاهش 30 درصدی مصرف غذاهای پر کالری می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و یا سرطان را تا 50 درصد کاهش داده و عمر را تا یک سوم افزایش می دهد.